Czciciele Św. M. Archanioła - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

GRUPY PARAFIALNE

GRUPA CZCICIELI ŚW. M. ARCHANIOŁA

Przy parafii istnieje grupa czcicieli św. Michała Archanioła.

Powstała w 1996 roku za zgodą ks. Zygmunta Krzysztopy. Założycielem był ks. michalita Stanisław Pyzik, ówczesny moderator tej grupy.
Obecnie funkcję tą pełni ks. Bogdan Gałek, michalita ze Strugi.
Zelatorem grupy od chwili jej powstania jest pani Barbara Szydlik a zastępcą zelatora jest pani Helena Rosik.
Grupa liczy 56 członków.
Do Ruchu może należeć każdy katolik, który zobowiąże się wypełniać statutowe obowiązki czcicieli św. Michała Archanioła.
Okres przygotowania kandydata trwa od 3 do 6 miesięcy.
Aby zapisać się do grupy czcicieli św. M. Archanioła należy skontaktować się bezpośrednio z zelatorem grupy, z panią Barbarą Szydlik. (tel. 691 369 720).
Przyjęcie nowego kandydata w szeregi czcicieli św. Michała Archanioła odbywa się uroczyście na Mszy Świętej gdzie wręczana jest mu legitymacja członkowska.
Wszyscy członkowie Ruchu czcicieli św. M. Archanioła należą do Rodziny Michalickiej i mają udział w jej dobrach duchowych.
W naszej parafii Msze Święte w intencji czcicieli św. M. Archanioła odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18:00-tej, a w listopadzie o godz. 07:00 rano.

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
PAPIEŻA LEONA XIII

„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prośmy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

SPOTKANIA PRZEWIDZIANE NA ROK 2016

05.01.2016 r.
02.02.2016 r.
01.03.2016 r.
05.04.2016 r.
05.07.2016 r.
02.08.2016 r.
06.09.2016 r.
06.12.2016 r.

WSZYSTKIE SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ O GODZ: 17:00.