SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Przejdź do treści
Sanktuarium Świętego Jana Pawła II





"11 czerwca 2011 r. ks. kard. Stanisław Dziwisz uroczyście erygował Sanktuarium bł. Jana Pawła II powstające w ramach Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" na tzw. "Białych Morzach" w Krakowie.

Tego dnia rozpoczął się oficjalny kult Jana Pawła II w tym miejscu. Pierwszym Kustoszem Sanktuarium został ustanowiony Prezes Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Wikariusz Biskupi Ksiądz Prałat Jan Kabziński."
                                                                                                                                                          >>>>czytaj dalej<<<<

SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA KRAKÓW-ŁAGIEWNIKI




"Dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego i ruchu pielgrzymkowego do Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach po beatyfikacji Siostry Faustyny sprawiły, że metropolita krakowski Franciszek kard. Macharski w 1996 roku powołał Fundację mającą na celu budowę  nowej  świątyni  (5 000 osób) i zaplecza socjalnego dla pielgrzymów. Rok później (7 czerwca 1997) w czasie nawiedzenia łagiewnickiego Sanktuarium Ojciec Święty Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny z Golgoty pod budowę kościoła, zobaczył makietę ukazującą perspektywiczny rozwój tego miejsca i złożył na niej swój podpis. 17 sierpnia 2002 roku – w czasie ostatniej pielgrzymki do naszej Ojczyzny –  poświęcił nową świątynię i w niej cały świat zawierzył Bożemu Miłosierdziu. Od 6 marca 2003 roku przysługuje jej tytuł bazyliki mniejszej."
                                                                                                                                      >>>>>czytaj dalej>>>>>


Kaplica z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny




Sercem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach jest kaplica klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Ta niewielka świątynia wybudowana w kompleksie klasztornym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i poświęcona w 1891 roku (pw. św. Józefa), służyła  niegdyś  tylko  siostrom i ich wychowankom, była świadkiem modlitwy i nadzwyczajnych łask (m.in. objawień Pana Jezusa i Matki Najświętszej), jakie tutaj otrzymała  Apostołka Bożego  Miłosierdzia. Wraz z jej śmiercią w tym miejscu zostało zdeponowane orędzie o Bożym miłosierdziu, które z woli Chrystusa przekazała Kościołowi i światu. Dlatego łagiewnickie Sanktuarium stało się stolicą kultu Miłosierdzia Bożego, z której to orędzie rozchodzi się na cały świat i do której pielgrzymują ludzie ze wszystkich kontynentów, upraszając wiele łask, o czym świadczą liczne wota umieszczone w gablotach wokół kaplicy.

                                                                                                                                                >>>>czytaj dalej<<<<



© 2022 - Stroną opiekuje się: Agencja IMIX Media
© 2022 - DESIGN: EDIT WYKONANIE: - Janusz Łukowski
605 158 852
605 158 852 - strony internetowe responsywne - zdjęcia okolicznościowe - reklama - Janusz Łukowski
Wróć do spisu treści