Informacje ogólne - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Przejdź do treści

Menu główne:

PARAFIA
Spotkania duszpasterskie formacyjno - modlitewne
w parafii MB Nieustającej Pomocy w Duczkach
rok formacyjny 2018-2019



CODZIENNIE

17.00 różaniec w intencji parafii prowadzony kolejno przez Koła Różańcowe

W TYGODNIU

  • msze święte 7.00 18.00
  • spowiedź 6.30-7.00 (jeśli możliwe do 7.30), 17.30 – 18.00 (jeśli możliwe do 18.30)


NIEDZIELA

  • msze święte: 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00, 20.15.
  • spowiedź 5 minut przed mszą do końca mszalnej Liturgii Słowa

  • 10.00 chrzty (II i IV niedziela)
  • 11.00 procesja eucharystyczna (I niedziela)
  • 11.15 - 12.00 Rodzina Radia Maryja (raz w m-cu)
  • 11.15 - 12.00 Biblioteka parafialna

  • 15.00 - 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Miłosierdzia Bożego
                     (I niedziela)
  • 16.00 - 17.00 Spotkanie zelatorów Kół różańcowych (II niedziela)
  • 16.00 - 17.30 spotkanie rodziców dzieci komunijnych (III niedziela miesiąca)
  • 16.00 - 17.30 spotkanie rodziców dzieci rocznic., kand do bierzm. rok I i II
           (IV ndz. naprzemiennie)

PONIEDZIAŁEK
  • 8.00-9.00 i 15.00-17.00 kancelaria
  • 16.00 – 17.30 Legion Maryi
  • 19.00 – 20.00 przygotowanie do chrztu (I pn m-ca)

WTOREK
  • 15.00-17.00 Caritas
  • 16.00-17.30 bielanki i schola
  • 18.00 -20.00 grupa AA
  • 19.00-21.00 przygotowanie do bierzmowania (co tydzień inny rocznik)
  • 19.00-20.30 kurs przedmałżeński (luty-kwiecień)

ŚRODA
  • 8.00-9.00 i 15.00-17.00 kancelaria
  • 16.30 – 17.30 grupy Apostolstwo Dobrej Śmierci, św. Michała Archanioła, św. Ojca Pio (na zmianę)
  • 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • 19.00 Grupa Miłosierdzia (raz w miesiącu)

CZWARTEK
  • 16.00-17.50 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 19.00-20.30 chór parafialny

PIĄTEK
  • 8.00 - 9.00 i 15.00 - 17.00 kancelaria
  • 9.00 - 12.00 wizyty u chorych – również Sakrament chorych (wg ustalonego grafiku)
  • 16.00 - 19.00 spowiedź dzieci i dorosłych (I piątek miesiąca)
  • 16.30 dodatkowa msza dla dzieci (I piątek miesiąca)
  • 17.15 - 18.00 modlitwy wynagradzające N. Sercu Jezusa litania i różaniec
  • 19.00 – 21.00 spotkanie młodzieży R. Światło-Życie i ministrantów starszych
  • 19.00 – 20.00 spotkanie rodzin Domowego Kościoła RŚŻ z parafii (I pt m-ca)

SOBOTA
  • 8.00 - 10.00 spotkania ministrantów młodszych
  • 16.30 - 18.00 modlitwy wynagradzające Niepok. Sercu Maryi, różaniec, litania (I sobota)


NABOŻEŃSTWA I CELEBRACJE OKRESOWE

  • roraty 6.30-7.15 w dni powszednie
  • rekolekcje adwentowe niedziela – środa od I niedzieli Adwentu
  • Gorzkie Żale niedziela 17.30
  • Droga Krzyżowa piątki Wielkiego Postu 16.00 dla dzieci, 19.00 dla dorosłych
  • rekolekcje wielkopostne niedziela – środa od III niedzieli Wielkiego Postu
  • środa przed Triduum 17.00-21.00 pojednanie grzeszników
  • Wigilia Paschalna 21.00, procesja rezurekcyjna 6.00
  • nab. majowe 17.30
  • nab. czerwcowe 17.30
  • uroczystość poświęcenia kościoła własnego 9 czerwca
  • Nab. 40Godzinne czwartek -sobota przed ostatnią niedzielą czerwca
  • Odpust parafialny MB Nieustającej Pomocy ostatnia niedziela czerwca
  • nab. Różańcowe 17:30
  • msza zbiorowa za zmarłych – listopad codziennie g. 18:00
  • wypominki w każdą niedzielę godz. 6:50, 8:20 lub 9:45.

Grupy parafialne
  • zelatorzy różańcowi II niedziela miesiąca 16.00
  • ministranci starsi - piątek 18.00-21.00
  • ministranci młodsi - sobota 8.00-10.00
  • bielanki -  wtorek 16.00
  • Oaza młodzieżowa Ruchu Światło-Życie -  piątek 18.00-21.00
  • Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie - I piątek miesiąca 19.00-20.00
  • Legion Maryi  - poniedziałek 16.15
  • chór parafialny  - czwartki 19.00-20.30
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci,- I środa 17.00
  • św. Michała Archanioła,  - II środa 17.00
  • św. Ojca Pio - III środa 17.00
  • Koło Rodziny Radia Maryja niedziela 11.15
  • Grupa Miłosierdzia środa przed I niedzielą miesiąca 19.00
  • skautki II i IV piątek miesiąca 16.00
  • Caritas  - wtorek 15.00
  • Grupa AA - wtorek 18.00

Przygotowanie do Sakramentów i czas udzielania

chrzest
przygotowanie rodziców i chrzestnych - I poniedziałek miesiąca 19.00-20.00
udzielanie – II i IV niedziela godz. 10.00

bierzmowanie
przygotowanie dwuletnie dla osób niepełnoletnich wtorek 18.00-21.00 co 4 tygodnie
dla osób pełnoletnich wg ustaleń z ks. proboszczem
udzielanie – gdy grupa jest przygotowana

I Komunia
przygotowanie rodziców i dzieci – spotkania III niedziela miesiąca 16.00-17.30
udzielanie III niedziela maja godz. 12.00

I Spowiedź
przygotowanie razem z przygotowaniem do I Komunii
udzielanie miesiąc przed I Komunią sobota godz. 8.00 (II spowiedź w przeddzień Komunii)

Namaszczenie chorych
udzielanie w domach wg potrzeby piątek 9.00-12.00
w razie nagłej potrzeby – w każdym czasie

Małżeństwo
przygotowanie – kurs przedmałżeński luty-kwiecień wtorki godz. 19.00-21.00
udzielanie wg ustalonych z odpowiednim wyprzedzeniem dat

kapłaństwo
mile widziani kandydaci do kapłaństwa i życia konsekrowanego
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego