OGŁOSZENIA - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 19 WRZEŚNIA  2021

1. Dziś  Dożynki Parafialne. Po Mszy spotkanie za plebanią, poczęstunek i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

2. Dziś kończy praktykę w naszej parafii kleryk Paweł Sasin, któremu dziękujemy za gorliwą posługę w naszej wspólnocie i życzymy wytrwałości i świętości w drodze do realizacji powołania.

3. Dziś  po 18.oo zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, grupę starszą, a za tydzień po 18.oo grupę młodszą.

4. Od jutra przyjmujemy intencje na kolejny rok, wypominki, i na listopadową Mszę zbiorową za zmarłych. W tym tygodniu kancelaria czynna w pn., śr. i pt. Od 13 – 17. Od nowego roku wprowadzamy w każdą trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 10.oo Mszę Św. zbiorową.

5. W miniony poniedziałek poświęciliśmy nowy krzyż na ul. Długiej. Dziękuję p. Bolesławowi Wiśniewskiemu za ufundowanie krzyża i przekazanie ofiary pieniężnej, a także dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do postawienia tego krzyża.

6. W tym tygodniu postawiony także został nowy krzyż na cmentarzu w Nowy Grabiu. Dziękuję p. Józefowi Olechowskiemu i p. Henrykowi Rosikowi za ustawienie krzyża. Poświęcimy go za tydzień w niedzielę o 15.oo. Zostanie tam odprawiona Msza Św. w int. Ks. Prałata Zygmunta Krysztopy.

7. Dziękuję także p. Mariuszowi Rosikowi i p. Robertowi Górskiemu za pomoc na rzecz parafii.

8. Jutro  spotkanie Legionu Maryi o 16.3o.

9. W naszych pracach remontowych posuwamy się naprzód. Zostały wymienione rozdzielnie elektryczne. Stare miały już 40 lat i wymagały wymiany. Dziękuję p. Robertowi Szczurowskiegu i Grzegorzowi Dąbrowskiemu za wykonaną pracę.

10. We wtorek Caritas od 15 do 17.

11. We środę o 17.45 Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Msza Św. w int. nowennowych, w int róż różańcowych, grup modlitewnych, w int. róży M. B. Bolesnej i zmarłych w ostatnim czasie.

12. W czwartek o godz. 18.oo Msza Św. w int. Grupy Św. O.Pio, a wcześniej o 17.oo spotkanie. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie Świętego.

13. W piątek, o godz. 19.00, Schola Rodzinna serdecznie zaprasza na koncert - „Zawierzcie Maryi” poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

14. W sobotę o 9.oo spotkanie dla ministrantów, a o 10.oo spotkanie dla kandydatów.

15. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, taca inwestycyjna. Jest to też niedziela statystyczna, będziemy liczyć wiernych uczestniczących w Mszach.

16. Za tydzień, na Mszy o 12 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. A po Mszy o 12 spotkanie dla dzieci klas trzecich, pragnących przystąpić do Pierwszej Komunii.

17. Spotkanie Oazowe dla młodzieży od pierwszej soboty października po Mszy o 18.oo

18. Kończy się czas peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na ul. Przytorowej a zacznie się na ul. Nowej.

19. Dziękuję mieszkańcom ul. Przytorowej (od ul. Szkolnej do Willowej), za przekazaną ofiarę w wysokości 1250 zł. na fundusz remontowy.

20. W tym tygodniu różaniec o 17.3o prowadzi róża M. B. Bolesnej. W przyszłym róża Św. Faustyny.

21. Przy wyjściu są wyłożone książki: Albumy o Błogosławionych Kardynale Wyszyńskim i Matce Czackiej w cenie 20 zł. Są też obrazki Kard. Wyszyńskiego z ABC Społecznej Krucjaty Miłości

22. Dziękuję za wszelką życzliwość okazaną w minionym tygodniu.

23. Dziękuję za jedną ofiarę bezimienną na rzecz naszej parafii.

24. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.