OGŁOSZENIA - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Niedziela Trójcy Świętej
26.05.2024

1. Dziś ostatnia niedziela w miesiącu - taca inwestycyjna. Gościmy o. Mirosława Kopczewskiego franciszkanina. Dziś też Dzień Matki, więc wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia.

2. Wspierając polskich rolników, dziś tak jak i tydzień temu przed kościołem zbieramy podpisy w proteście przeciw Zielonemu Ładowi.

3. Jutro przypada 59 rocznica Święceń Kapłańskich ś.p. ks. Zygmunta Krysztopy.

4. W środę o 16.oo spotkanie sympatyków, słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam, oraz ofiarodawców, a następnie Msza Św.

5. W czwartek Boże Ciało. Główna Msza Św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.oo. Zapraszamy Służbę Liturgiczną, wszystkie grupy modlitewne, dzieci komunijne i rocznicowe, młodzież i dorosłych. Zapraszamy bielanki, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do różańca i wszystkie chętne dzieci. Prosimy też o kwiaty do sypania. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców: Nowych Lipin, Jaroszewka, Nowego i Starego Grabia. Ponadto prosimy mieszkańców ulic, którymi będzie szła procesja o udekorowanie okien i posesji. A trasa procesji będzie taka jak i rok temu: Willowa, Miła, Zachodnia, Krótka i Willowa. Po procesji może będą lody.

6. W piątek po Bożym Ciele jest dyspensa od postu.

7. Po Bożym Ciele przez oktawę - Nieszpory Eucharystyczne, Litania i procesja wokół kościoła po Mszy wieczornej. Za tydzień  ze względu na pierwszą niedzielę miesiąca procesja po Mszy o 10.oo, o 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w oktawie.

8. W sobotę  nie będzie spotkania ministrantów ani kandydatów. O 5.45 spod szkoły wyjazd do Częstochowy a o 6.oo spod kościoła. W sobotę - pierwszą w miesiącu – Msza wynagradzająca o 7.oo i nabożeństwo. O 17.4o pierwsze nabożeństwo czerwcowe.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy dla dzieci komunijnych, rocznicowych i starszych wraz z opiekunami dnia 16 czerwca. Zapisy u p. Grażyny.

10. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe – w kościele codziennie o 17.3o. Wcześniej o 17.oo różaniec. Zachęcamy także do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach w poszczególnych częściach naszej parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy gromadząc się na wspólnej modlitwie dają świadectwo wiary. Dziękuję za wspólną modlitwę w piątek w Lipinach Nowych. W Starym Grabiu będziemy się modlić jutro o 19.15, a we wtorek w lesie przy cmentarzu o 19.oo

11. W tym tygodniu różaniec o 17.oo prowadzi róża Św. Rodziny. W przyszłym. Św. Jadwigi.

12. Za dwa tygodnie w Wołominie organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny.

13. Dziękujemy za 1 ofiarę anonimową na prace remontowe w kwocie 200 zł. I jedną wpłatę na konto w kwocie 200 zł..

14. Wpłynęły pierwsze propozycje osób do Rad Parafialnych. Propozycje wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

15. Może ktoś na działce ma świerki, które zamierza wyciąć. Może udałoby się nam je pozyskać do kościoła na Boże Narodzenie.

16. Zapowiedzi: Paweł Kujawa kaw. z par. Zielonka i Natalia Barańska panna z par. tut.; Wiktor Seremak kaw. z par. w Wołominie i Dominika Lorent panna z par. tut.; zap. I

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.