OGŁOSZENIA - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Przejdź do treściNIEDZIELA
V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023
1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, taca inwestycyjna.

2. Zapraszamy na kiermasz świąteczny. Młodzież przygotowała owies na zieloną dekorację wielkanocnego stołu, bazie i wiązki bukszpanu do dekoracji koszyczków. Ponad można znaleźć barwniki do jajek, pisanki, kurczaczki, zajączki, baranki, koszyczki na święconkę, serwetki i inne ozdoby. Z naszej parafii zebrała się grupa prawie 40 osób na wyjazd na ŚDM. Wszelkie ofiary z kiermaszu będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu. Cieszymy się z ogromnego zaangażowania młodych. Dziękujemy za okazana pomoc rodzicom i parafianom, pani Irenie Adamczyk za wykonanie pięknych kwiatów z krepiny, Kołu Gospodyń z Duczek za użyczenie namiotów. Za tydzień młodzież będzie rozprowadzała palmy wielkanocne.

3. Caritas rozprowadza świece wielkanocne – Paschaliki, baranki i chlebki do święconki.

4. Dziś o 17.3o Gorzkie Żale.

5. Jutro Legion Maryi o 16.3o.

6. We wtorek Caritas od 15.oo do 16.oo zaprasza po pampersy, spodnie i buty dla dzieci.

7. Sołtys Duczek wraz Radą Sołecką zaprasza na zebranie wiejskie w dniu 28.03.2023r (wtorek) o godzinie 18.00. Tematem zebrania będzie planowana budowa Tunelu w pod przejazdem kolejowym w Zagościńcu.

7. We środę po wieczornej Mszy Św spotkanie Służby Liturgicznej. Obecność obowiązkowa.

8. W piątek Droga Krzyżowa  ulicami Duczek o godz. 16.oo. Spotykamy się przy szkole  i powędrujemy na Cmentarz w Nowym Grabiu. O 19.oo Mszą Św. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Można zapisywać się poprzez stronę internetową: www.edk.org.pl.
. Za tydzień już Niedziela Palmowa. Zachęcamy, aby w tym tygodniu skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej, żeby nie odkładać jej na ostatnią chwilę, bo w czasie Triduum Paschalnego spowiedzi nie będzie. Dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 7.3o prowadzone przez Legion Maryi.

9. W sobotę po Mszy o 7.oo nabożeństwo pierwszosobotnie.

10. W sobotę spotkanie dla ministrantów o godz. 9.oo.

11. W sklepach na terenie naszej parafii zostały wystawione kosze z logo Caritas. Prosimy o pomoc w przygotowaniu paczek dla podopiecznych. Osoby w trudnej sytuacje proszone są o zgłaszanie do Caritasu we wtorki od 15.oo do 16.oo, aby zapisać na paczkę świąteczną.

12. Młodzież z organizacji skautowej Wędrownicy zaprasza w okresie Wielkiego Postu do wspólnej modlitwy Jutrznią w soboty o 7:30 w kaplicy różańcowej."

13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.oo adoracja Pana Jezusa, a o 15.oo nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę  też po Mszy o 10.oo spotkanie dla bielanek i dla kandydatów na ministrantów.

14. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża św. Wawrzyńca, w przyszłym róża św. Jana Vinney.

15. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne do par. Św. Izydora w Markach od 5 kwietnia. Dokładniejsze informacje w gablocie i na ulotkach za ławkami.

16. Dziękuję za pomoc na rzecz parafii p. Krzysi Małuj, p. Grzegorzowi Suchockiemu, p. Jackowi Zielińskiemu, p. Ireneuszowi Szymborskiemu.

17. Przy obrazie Matki Bożej wystawione są obrazy biskupów i papieża. Po niedzieli zostaną zawieszone w zakrystii. Raz jeszcze dziękuję fundatorom.

18. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego z ul. Sosnowej, Miłej, Nowego Grabia cz. I, Nowych Lipin, Wiśniowej, Długiej (od Szkolnej do Kolorowej, Jaroszewskiej, Konwaliowej i Stokrotki.

19. Dziękuję za jedną wpłatę na konto parafialne w kwocie 150 zł.

20. Dziękujemy za wszelką życzliwość okazaną w minionym tygodniu.

21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

22. W minionym tygodniu pochowaliśmy Janusza Pióro. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie.
© 2022 - DESIGN: EDIT WYKONANIE: - Janusz Łukowski 605 158 852
© 2022 - DESIGN: EDIT WYKONANIE: - Janusz Łukowski
605 158 852
605 158 852 - strony internetowe responsywne - zdjęcia okolicznościowe - reklama - Janusz Łukowski
Wróć do spisu treści