OGŁOSZENIA - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

I Niedziela Adwentu
27 LISTOPAD 2022

List pasterski na Adwent 2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela adwentu.  Jest to jednocześnie ostatnia niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna.

Dziś rozpoczynamy Renowacje Misji: Prowadzi o. Grzegorz Lachowicz – redemptorysta. Program: Niedziela  - Msze z naukami: 7.oo, 8.3o, 10.oo, 12.oo, 18.oo, 20.15 (Ojciec prosi, żeby nie było tego dnia spowiedzi). (Spowiedź od poniedziałku do środy).

Dziś po Mszy o 12.oo Koncert Rodzinnej Scholi Parafialnej – Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens.

Poniedziałek: Msze z naukami i możliwością spowiedzi : 7.oo – Roraty, 10.oo, 16.oo, 18.oo, 20.15. Wtorek: Msze z naukami i możliwością spowiedzi : 7.oo – Roraty, 10.oo, 16.oo, 18.oo, 20.15. We wtorek na Mszy o 18.oo – nauka stanowa dla rodziców. Środa: Msze z naukami i możliwością spowiedzi : 7.oo – Roraty, 10.oo, 16.oo, 18.oo, 20.15. W środę po Mszy o godz.10.oo wizyta na cmentarzu i modlitwy za naszych przodków, krewnych, którzy przekazali nam wiarę.

2. W adwencie też zapraszamy na Roraty o godz. 7.oo.

3. W rekolekcje Kancelaria i Caritas nieczynne.

4.  Od dziś rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki. Są też kalendarze na 2023r.

5. 20 grudnia organizujemy Wigilię Caritas, osoby, które chciałyby się zaangażować w to dzieło zapraszamy na spotkanie jutro po Mszy o 18.oo do salki nr 3.

6. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione są kosze z logo Caritas. Prosimy o wkładanie art. Spożywczych na paczki dla podopiecznych. Osoby, które chciałyby ufundować paczkę dla dzieci z naszego Caritas zapraszamy do zakrystii.

7. W tym roku nasza parafia włącza się w akcję przygotowania darów świątecznych dla polskich rodzin i dzieci w Ukrainie. Zbiórka trwa tylko do 2.12 - do najbliższego piątku, żeby paczki dostarczyć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Chodzi tu o art. spożywcze o długim terminie trwałości, konserwy, słodycze, środki higieniczne, pieluszki jednorazowe, chusteczki. Dokładniejsze informacje przy kaplicy Św. Józefa.

8. W środę po Mszy o 18.oo spotkanie grupy adoracyjnej.

9. W czwartek od 17.oo całodobowa adoracja Pana Jezusa w kaplicy różańcowej.

10. W czwartek o 18.oo Msza w int. kapłanów, a po Mszy spotkanie Grupy Miłosierdzia.

11. W I piątek miesiąca spowiedź na każdej Mszy i od 16.oo. Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 16.3o.

12. W sobotę o 7.oo Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem. Nie będzie różańca o 17.3o.

13. W sobotę  spotkanie dla ministrantów o 9.oo i dla kandydatów o 10.oo.

14. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek  na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

15. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.oo adoracja Pana Jezusa i od 15.oo Koronka i modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

16. Za tydzień w sobotę - 3 grudnia pielgrzymka do Torunia na 31 rocznicę powstania Radia Maryja.  Serdecznie zachęcamy do udziału.Wyjazd spod kościoła – 5.5o, koszt 80 zł.. Dokładniejsze informacje w gablocie przed kościołem.

17. Gdyby były osoby młode zainteresowane wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w przyszłym roku, prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.

18. Za 2 tygodnie - 11 grudnia, w niedzielę o 13.oo zapraszamy na sztukę teatralną do naszego Seminarium Duchownego. Zapisy u p. Basi Szydlik.

19. W ubiegłym tygodniu ministranci uczestniczyli w Szachowych Mistrzostwach Polski Przy ołtarzu wyeksponowane są trofea. Gratulujemy.

20. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Św. O. Pio. W przyszłym tygodniu róża Św. Rity.

21. Dziękuję za 3 ofiary bezimienne na remont schodów i 1 wpłatę na konto.

22. Dziękuję jednej rodzinie za ufundowane zacheuszki – to te 4 świeczniki przy ołtarzu.

23. Dziękuję rodzinom państwa Sałańskich i firmie Mirex za zainstalowanie oświetlenia wokół kościoła.

24. Dziękuję państwu Iwonie i Krzysztofowi Łuczyk za pomoc na rzecz parafii.

25. Poszukujemy pralki używanej a w dobrym stanie.

26. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

27. W minionym tygodniu pochowaliśmy p. Jana Banaszka. Prośmy o życie wieczne.