OGŁOSZENIA - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

17 STYCZEŃ 2021

1. Dziś po Mszy o 18.oo występ chóru Sentito z par. Św. Józefa w Wołominie

2. Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

3. We środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.45 i Msza Św.  w int. nowenno-wych, w int róż różańcowych, grup modlitewnych, szczególnie w int Legionu Maryi róży Św. Moniki i zmarłych w ostatnim czasie.

4. W czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek dzień Dziadka

5. W sobotę 23 stycznia o godz. 18.oo Msza Św. w int. grupy Św. O. Pio a o 17.5o w kościele wspólna modlitwa tej grupy.

6. W tym tygodniu różaniec o godz. 17.oo prowadzi róża Św. Moniki w przyszłym róża  M.B. Loretańskiej

7. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.oo chciałbym spotkać się z rodzicami dzieci komunijnych, ale tylko odpowiedzialnymi w poszczególnych klasach.

8. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na Chorwację, w związku z trzęsieniem ziemi, które miało miejsce niedawno.

9. Za tydzień gościć będziemy Ks. Jerzego Gugałę, Pallotyna, który po Mszach będzie rozprowadzał swoją nową książkę o różańcu.

10. Osoby potrzebujące pomocy z Caritasu, które jeszcze nie złożyły skierowania z OPS-u informujemy, że od 26 stycznia będzie wydawana żywność tylko osobom ze skierowaniem.

11. W minionym tygodniu zostały wymienione drzwi zewnętrzne do kancelarii i kaplicy. Nie są wprawdzie do końca obrobione ze względu na pogodę.

12. Zespół Caritas dziękuje firmie Primart za podarowane ciastka.

13. W minionym tygodniu odwiedziliśmy Cuchuwiec, Nowe Grabie i Nowe Lipiny oraz mieszkańców ulic: Ręczajskiej, Wczasowej, Letniej, Myśliwskiej, Azaliowej, Jaroszewskiej, Turystycznej, Lawendowej, Stokrotki, Konwaliowej, Małej, Majdańskiej, Sybiraków, Zaułek i  Szosy Jadowskiej. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie, za udekorowane okna, za przygotowane ołtarzyki przed domem i za wspólną modlitwę, za podwożenie i odprowadzanie do sąsiadów. Dziękujemy także  za obecność na Mszy Św. o godz. 19.oo i za ofiary kolędowe. Za dwa tygodnie podsumowanie kolędy.

14. Kolęda w tym tygodniu będzie miała następujący porządek: jutro od 9.oo ul. Długa – dwóch księży z dwóch stron, w tym: Dębowa, Olszowa, a następnie Poprzeczna również z dwóch stron, wtorek:  1 ksiądz ul. Kolorowa od strony ul Długiej a następnie Poziomkowa, 2 ksiądz Sosnowa, a następnie Wiśniowa od strony Szosy Jadowskiej, 3 ksiądz Ogrodowa również od strony Szosy Jadowskiej, środa:  1 ksiądz ul Lipowa od strony Szosy Jadowskiej a następnie Szkolna od strony Przytorowej, 2 ksiądz Przytorowa od przejazdu w stronę Dobczyna, czwartek: Przytorowa od przejazdu w stronę Wołomina a następnie Nowa, piątek: 1 ksiądz Krótka od Willowej a następnie Grabowska, 2 Ksiądz Miła od Willowej a następnie Zachodnia. W sobotę Willowa 2 księży z dwóch stron.

15. Na ławce ministranckiej są karteczki „Ziarno” z zadaniem dla dzieci.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Mariannę Kacprzak i Włodzimierza Kruka. Pomódlmy się dla nich o łaskę życia wiecznego