Kronika3 - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Przejdź do treści

Menu główne:

PARAFIA

Kronika parafialnaSPIS WAŻNIEJSZYCH AKAPITÓW


    Rok 2011
                   Od dnia  27 grudnia 2010 r do 21 stycznia 2011 trwała wizytacja duszpasterska parafii, czyli kolęda. Kolędowali : ksiądz Rafał Legucki i Bogdan Galek. W niektórych dniach pomocą swoją wspierał także proboszcz, ksiądz Zygmunt Krysztopa.

             W sobotę 12 lutego rozpoczął się kurs dla narzeczonych, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

                       Dnia 9 marca, w Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post, a wraz z nim nabożeństwa: Droga Krzyżowa – o godzinie 16.00 w każdy piątek dla dzieci i czytane przez dzieci, a o 17.15 dla dorosłych, czytane przez członków wspólnot parafialnych oraz Gorzkie Żale – o godzinie 17.15 w każdą niedzielę.

                     Rekolekcje wielkopostne trwały w dniach od 27 do 30 marca. Prowadzone były przez księdza Stanisława Gergonta z Zagościńca : w godzinach przedpołudniowych dla dzieci szkolnych, natomiast po południu i wieczorem dla młodzieży i dorosłych.

                    W dniach od 11 do 18 kwietnia, w sklepach na terenie parafii prowadzona była zbiórka  artykułów spożywczych z przeznaczeniem na paczki świąteczne. Parafialna Caritas dołączyła się także akcją sprzedaży chlebków miłości.

       Dnia 15 kwietnia ostatnia Droga Krzyżowa wyruszyła spod kościoła ulicą Willową, Miłą, Grabowską, Krótką i znowu Willową do naszej świątyni, gdzie odbyła się Msza święta.

        Triduum Paschalne jest zawsze czasem szczególnego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Parafianie obecnością udowodnili, że dni te są dla nich ważne. Po nabożeństwie wielkopiątkowym młodzież z Oazy  prowadziła modlitwę przy Grobie Pana Jezusa. W Wielką Sobotę natomiast przez cały dzień parafianie odwiedzali Grób Pański w naszym kościele.

             Dnia 1 maja cała Polska brała udział w wydarzeniu historycznym w dziejach polskiego Kościoła. Papież – Polak -  Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Bardzo wielu Polaków pojechało do Rzymu, aby wziąć udział tej uroczystości. W naszym kościele odbyła się specjalna Msza święta , w której dziękowaliśmy za beatyfikację naszego rodaka. Mamy nowego wielkiego Orędownika w niebie.

             Dnia 8 maja młodzież rozprowadzała albumy o Błogosławionym Janie Pawle II.

            Uroczystość I Komunii świętej odbyła się 15 maja. Pierwszy raz do Stołu Pańskiego przystąpiło 72 uczniów szkoły podstawowej w Duczkach i Starym Grabiu.             W środę dnia 1 czerwca odbyła się procesja pokutna spod kościoła w kierunku do Nowego Grabia. Tam odprawiona została Msza święta o urodzaje i błogosławieństwo w pracy ludzkiej.

              We wtorek 7 czerwca o godzinie 18.00 Mszę świętą odprawił Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk. Biskup odwiedził parafię, by udzielić sakramentu Bierzmowania 56 gimnazjalistom Zespołu Szkół w Duczkach. W czasie uroczystości poświęcił także dwie figury: świętego Piotra i Pawła, ufundowane przez dzieci obchodzące rocznicę I Komunii świętej w roku 2010 i 2011.

               Czwartek – 23 czerwca – uroczystość Bożego Ciała, czyli podziękowanie Jezusowi za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Po głównej Mszy świętej wszyscy przeszli ulicami dziękując za Sakrament Eucharystii. Wspólnoty, chór, ministranci, bielanki i najmłodsze dziewczynki sypiące kwiaty oraz wszyscy parafianie cieszyli się tą niezapomnianą chwilą. Jezus szedł z nami ulicami i błogosławił nam.

               W oktawie, każdego dnia odbywała się Msza święta, nabożeństwo czerwcowe oraz procesja wokół kościoła.

               Dnia 26 czerwca przeżywaliśmy odpust parafialny, który poprzedzony był 40 – to godzinnym nabożeństwem Adoracji Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia, rozpoczynając od czwartku parafianie z wyznaczonych ulic modlili się w naszej świątyni.
Tego samego dnia parafialna Caritas zorganizowała loterię fantową.  Loteria cieszyła się ogromną popularnością. Dochód przeznaczony został na zakup artykułów spożywczych dla potrzebujących w parafii.

                Dnia 10 lipca Legion Maryi zorganizował pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie członków i sympatyków Rodziny Radia Maryja. Wyjechało 50 osób.

              Dnia 25 lipca przypada wspomnienie świętego Krzysztofa, dlatego w niedzielę 24 lipca odbyło się błogosławieństwo pojazdów i kierowców, wszystkich, którzy przyjechali swoimi pojazdami.

              W poniedziałek 1 sierpnia parafia nasza była przystankiem pieszej pielgrzymki do Sanktuarium na ulicy Żytniej w Warszawie. Pielgrzymi wyruszyli z Ostrówka.
W Duczkach powitani zostali gorącą herbatą i poczęstunkiem. Po wspólnej modlitwie wyruszyli dalej zabierając ze sobą chętnych i przygotowanych do pielgrzymki naszych parafian.

             W niedzielę 4 września Caritas parafialna zorganizowała Loterię Fantową. Tym razem dochód z loterii został przeznaczony na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin  najbardziej potrzebujących w parafii.

              W sobotę 24 września Biskup Warszawsko – Praski Kazimierz Romaniuk odprawił uroczystą Mszę świętą w intencji dzieci  i pracowników nowo otwartego Przedszkola  imienia Pszczółki Mai w Duczkach. Po Mszy świętej wszyscy udali się do przedszkola, które Biskup uroczyście otworzył i poświecił. Honorowy gość zwiedził przedszkole, a potem udał się do Klembowa.
           Tego samego dnia  miała miejsce uroczystość poświęcenia Domu świętej Faustyny w Ostrówku. Główna Msza święta odprawiona została o godzinie 11.00 w kościele Świętego Klemensa w Klembowie. Nasi parafianie udali się na tę uroczystość specjalnie zorganizowanym autokarem. Po Mszy świętej wszyscy udali się do Ostrówka, gdzie w domu państwa Lipszyców, u których pracowała Helena Kowalska, powstał Dom świętej Faustyny.
Możemy cieszyć się tym, że tak blisko mamy miejsce  gdzie mieszkała wielka, polska święta.

             W październiku nabożeństwo różańcowe, jak od kilku już lat, odmawiały wszystkie wspólnoty parafialne i dzieci szkolne.
W październiku także wykonana została tapicerka do ławek w kościele i kaplicy.

                Sobota – 8 października, data  wyjątkowa w życiu naszego kościoła parafialnego. Nasz parafianin, ksiądz Marek Solarczyk został mianowany biskupem. Proboszcz zaprosił parafian do wspólnej modlitwy dziękczynnej za tę nominację. Czekamy już tylko na Ingres do katedry Warszawsko – Praskiej.

             W niedzielę 9 października obchodziliśmy  Niedziele Papieską; w 33  rocznicę wyboru Polaka na Papieża. Z tej okazji ministranci prowadzili zbiórkę funduszy na stypendia – żywy pomnik pamięci o Janie Pawle II. Do zbiórki dołączyli się także uczniowie Zespołu Szkól w Duczkach pod opieką katechetów.

Dla uczczenia pamięci Jana Pawła II gimnazjaliści wyjechali na zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła IIdo Częstochowy. Pielgrzymkę zorganizował ks. Rafał Legucki z pomocą p. Bogusławy Kowalczyk i p. Ewy Żelisko.

                Dnia 11 listopada – Święto Niepodległości. Tego dnia o godzinie 10.00 odprawiona została specjalna Msza święta w intencji Ojczyzny. W czasie Mszy  modlono się szczególnymi intencjami za wolność i niepodległość Polski, a chór przypomniał piękne polskie religijne i patriotyczne pieśni.

             Ingres biskupa – nominata Marka Solarczyka do katedry Św. Floriana.

 

          Dnia 19 listopada Kościół Diecezjalny, a szczególnie nasz Kościół parafialny przeżywał oczekiwaną uroczystość. Kapłan pochodzący z naszej parafii przyjął święcenia biskupie; został biskupem pomocniczym diecezji warszawsko – praskiej.

            Wyświęcony na kapłana 28 maja 1992roku. Pierwsza parafia, w której pracował to warszawska parafia świętego Feliksa z Kantalicjo,  następnie parafia katedralna na warszawskiej Pradze. Jednocześnie uczył religii  w Liceum i Gimnazjum im. Króla Władysława IV. Równolegle do pracy duszpasterskiej prowadził pracę naukową. W 1999r obronił doktorat na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Jest członkiem Warszawskiego Towarzystwa Teologicznego i autorem ponad 20 artykułów naukowych oraz książki o duchownych w parlamencie II Rzeczypospolitej.
             Przez wiele lat był ceremoniarzem katedralnym, przygotowując uroczystości kościelne o charakterze diecezjalnym i warszawskim. Pracował także z seminarzystami ucząc historii Kościoła w Seminarium Duchownym na warszawskim Tarchominie. Tam też otrzymał stanowisko wicerektora. W ostatnich latach był proboszczem parafii katedralnej świętego Floriana i Michała Archanioła.
Wspaniały człowiek  -  nasz biskup z Duczek . Dobrze móc tak powiedzieć.
Niech Bóg i Najświętsza Matka wspierają Go i prowadzą w tej trudnej posłudze.  

                    Rekolekcje adwentowe poprowadził proboszcz parafii świętego Ojca Pio w Zagościńcu. Ofiary złożone z racji rekolekcji przeznaczone zostały na budowę kościoła w niedawno powołanej parafii.

                   Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny tego roku była niezwykła. W południe członkowie Legionu Maryi poprowadzili nabożeństwo modlitewne „ Godzina Łaski”, które już weszło do tradycji naszego Kościoła. Wieczorem przybył do nas gość wyjątkowy. Nasz nowy biskup, nasz parafianin   Marek Solarczyk odprawił Mszę świętą prymicyjną.
                 Oczywiście ksiądz proboszcz, w imieniu parafii powitał biskupa Marka. Mszę świętą biskup odprawił w asyście kapłanów, którzy także pochodzą z naszej parafii: Bogdana Sałańskiego, Jacka Dębskiego oraz kapłanów z dekanatu. Parafianie przygotowali biskupowi prezent na te okazję – ikonę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, autorstwa pani Krystyny Kilichowskiej, którą chętni parafianie mogli podpisać.

Ikona Patronki - prezent  parafian.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie, na którym parafianie mogli biskupowi złożyć życzenia i zrobić sobie z Nim zdjęcie.


Wspólne zdjęcie z kolegami z "Podstawówki" i ich rodzinami oraz z ich wychowawczynią
p. Teresą Zakrzewską

Wspólne zdjęcie z Bielankami i ich opiekunkami p. T. Olechowską i p. G. Biesiadą.

                 W okresie przedświątecznym członkowie parafialnej Caritas prowadzili akcje mające na celu zebranie artykułów i funduszy na przygotowanie paczek świątecznych. Parafianie stanęli na wysokości zadania i wszyscy potrzebujący zostali obdarzeni paczkami na święta. Akcję wsparcia potrzebujących poprowadziły także dzieci z Koła Misyjnego, organizując sprzedaż ozdób świątecznych. Dochód przeznaczono na potrzeby misji.
Kolejny rok parafianie zakończyli nabożeństwem dziękczynno – błagalnym i Mszą świętą o dobry kolejny rok.
         Rok 2012

                     Kolęda rozpoczęła się 27 grudnia 2011r, a zakończyła 20 stycznia 2012r . Poprowadzili ją: ksiądz wikariusz Rafał Legucki i Michalita ksiądz Bogdan Galek. Pomocą wspierał ich proboszcz Zygmunt Krysztopa.

                    W sobotę 4 lutego rozpoczął się kurs dla narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Cykl zawiera 10 nauk i 2 spotkania w Poradni Rodzinnej.

                    Wielki Post to czas szczególny w życiu parafii. Jest to przygotowanie się do przeżycia najważniejszych wydarzeń z życia  Chrystusa. To wydarzenia, przez które Jezus zbawił człowieka. Wielki Post przypomina chrześcijanom o tym, co Chrystus potrafił uczynić dla człowieka, po to, by go zbawić oraz o kruchości naszego istnienie.
                    Pomocą w tym przygotowaniu są nabożeństwa: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale oraz rekolekcje. W tym roku rekolekcje odbywały się krócej, dlatego, że w maju odbędę się Misje święte. Prowadził je proboszcz parafii w Zagościńcu, ksiądz Stanisław Gergont.

                   Zbiórka artykułów spożywczych przed świętami jest już tradycją w parafii. Łatwiej wówczas przygotować paczki dla potrzebujących. Tak było i w tym roku. Członkowie parafialnej Caritas sprzedawali również chlebki miłości, a zysk za nie  częściowo wsparł akcję świąteczną. Sprzedaż chlebków bowiem wspiera przede wszystkim konto warszawskiej Caritas.

              W ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej parafianie pielgrzymowali  ulicami parafii. Jak zawsze ruszyli z placu kościelnego, dalej ulicą Willową, Miłą, Grabowską Krótką, powrót na Willową i do kościoła na Mszę świętą.


Nowi ministranci:
od lewej; Jan Krysiak, Piotr Jaczewski, Piotr Remiszewski, Wiktor Biesiada i Eryk Białek.

              W niedzielę 22 kwietnia parafię naszą odwiedził proboszcz parafii Rajszów koło Nowego Dworu, aby głosić  kazania. Proboszcz jest budowniczym kościoła, dlatego parafianie wsparli Jego dzieło dowolnymi ofiarami.

                        MISJE ŚWIĘTE  - „W poszukiwaniu szczęścia”
             W dniach od 29 kwietnia do 6 maja odbywały się Misje święte, które prowadzili Michalici: ksiądz Piotr Prusakiewicz i Rafał Szwajca.Parafianie przygotowywali się do przeżycia tych dni nowenną. Każda rodzina w parafii otrzymała osobiście program Misji, który doręczały członkinie Kółek Różańcowych parafii.

Każdy dzień charakteryzował się osobnym mottem:
Niedziela, 29 kwietnia  - „Wobec tajemnicy Boga.
Poniedziałek, 30 kwietnia - „ Tajemnice ludzkiego serca”.
Wtorek, 1 maja - „W poszukiwaniu ratunku”.
Środa, 2 maja - „Być w dobrych rękach”.
Czwartek, 3 maja - „Oblubienica Ducha świętego”.
Piątek, 4 maja - „W blasku i cieniu krzyża”.
Sobota, 5 maja – „Nie ma jak w domu”.
Niedziela, 6 maja - „Być światłem dla świata”.

                        W poniedziałek, wtorek i środę w godzinach przedpołudniowych misjonarze głosili nauki dla uczniów szkół znajdujących się na terenie parafii. Młodzi parafianie mieli także okazję skorzystania z sakramentu pokuty. 

                        W czasie tych wyjątkowych dni każdy parafianin miał możliwość odnowienia przyrzeczeń wynikających z sakramentów, które przyjął w swoim życiu. Wszyscy odnawiali przyrzeczenia z chrztu, każdy chętny mógł przyjąć sakrament chorych,           a małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską. Były to bardzo głębokie przeżycia, które na zawsze zapadły w serca parafian z Duczek.

                        Ostatniego dnia, w niedzielę, parafię odwiedził Jego Ekscelencja ksiądz biskup Marek Solarczyk, aby 72 kandydatom udzielić sakramentu Bierzmowania. 

                  Każdego dnia można było zakupić pamiątkę, która przypomina te wyjątkowe dni.

                 W maju także przeżywane były Dni Krzyżowe. W parafii z tego powodu odbyła się procesja błagalna do ołtarza polowego, przygotowanego na granicy parafii z Mostówką. Tam odprawiona została Msza święta o urodzaje oraz błogosławieństwo w pracy ludzkiej.

               Najmłodsi parafianie także świętowali w maju. 13 – tego, tego miesiąca uczniowie przeżywali rocznicę swojej I Komunii świętej. Tydzień później 73 uczniów II klas z Duczek i Starego Grabia przyjęło I Komunię świętą.


Klasa II A


Klasa II B


Klasa II C


Klasa ze Starego Grabia

                    Dnia 3 czerwca o godzinie 15.00 w miejscowości Stare Grabie odprawiona została szczególna Msza święta, na której ksiądz proboszcz poświęcił nowy krzyż.

                   Dnia 7 czerwca parafianie dziękowali za obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, uczestnicząc w świątecznej Mszy świętej i procesji do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowali mieszkańcy parafii, wyznaczeni wcześniej.

 

Dopełnieniem świętowania Bożego Ciała był udział w oktawie.

                   Od 21 czerwca rozpoczęła się Adoracja Najświętszego  Sakramentu  zwana Nabożeństwem 40 – to godzinnym.
                 W niedzielę, 24 czerwca, w obecności kapłanów z dekanatu odprawiona została uroczysta Suma, a po niej procesja wokół kościoła. Wszyscy oddawali cześć naszej Najświętszej Patronce.

                W kolejną niedzielę, czyli 8 lipca,  członkowie i sympatycy Rodziny Radia Maryja z parafii przebywali na pielgrzymce w Częstochowie. Już od lat zjazd Rodziny odbywa się w Częstochowie, w pierwszą niedzielę lipca, a parafianie z Duczek są tam obecni.

                W niedzielę 29 lipca parafię odwiedził i kazania wygłosił ksiądz Jerzy Krysztopa, proboszcz parafii Zuzela – miejsca urodzenia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ksiądz Jerzy przybliżał parafianom postać Kardynała i miejsca, z którego pochodził, a po Mszach rozprowadzał cegiełki, z których fundusze przeznaczone zostaną na renowację sanktuarium.

              Pierwszego sierpnia w godzinach porannych wyruszyła z Warszawy, z ulicy Żytniej pielgrzymka do Domu świętej Faustyny w Ostrówku. Pielgrzymi przystanek mieli w parafii Duczki, gdzie zostali ugoszczeni, a po wspólnej modlitwie pielgrzymka wyruszyła, powiększona o naszych parafian, którzy coraz liczniej do niej dołączają.

             W sobotę 25 sierpnia parafianie pielgrzymowali do sanktuarium Maryjnego w  Licheniu.

         Z dniem 26 sierpnia Kuria zwolniła z obowiązków wikariusza księdza Rafała Leguckiego, a skie-rowała go do parafii Matki Boskiej Różańcowej w Warszawie.
Do naszej parafii skierowano księdza Grzegorza Mądrego, dotychczasowego wikariusza parafii Stanisławów.

             W niedzielę 2 września, kolejny już raz parafialna Caritas zorganizowała Loterię Fantową. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup wyprawek do szkoły dla dzieci z parafii, które pochodzą z rodzin o niskich dochodach. Wynik pozytywnie zaskoczył organizatorów. Ogromne podziękowania Caritas skierowała w stronę parafian.

            Czciciele świętego Michała Archanioła z opiekunem księdzem Bogdanem Galek, zorganizowali trzydniową pielgrzymkę do Miejsca Piastowego – sanktuarium ich świętego Patrona oraz błogosławio-nego Bronisława Markiewicza. W ramach pielgrzymki czciciele odwiedzali sąsiadujące z Miejscem Piastowym sanktuaria.

             „ Jan Paweł II – papież rodziny” - pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Dzień Papieski. W ramach obchodów gimnazjaliści z Duczek pielgrzymowali do Częstochowy na kolejny już zjazd Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II.
Wyjechało 45 uczniów pod opieką księdza Grzegorza Mądrego i nauczycielek: pani Ewy Żelisko, Iwony Milewskiej i Bogusławy Kowalczyk. W ramach wyjazdu młodzież zwiedziła sanktuarium na Jasnej Górze z Cudownym Obrazem i Park Miniatur Sakralnych pod Częstochową. Kolejnym akcentem pamięci o naszym wielkim Polaku była zbiórka funduszy na stypendia papieskie „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która prowadzona była przy kościele i w Zespole Szkół w Duczkach.

                 W każdy czwartek, od 8 listopada, w godzinach od 16.00 do 18.00 rozpoczęły się cotygo-dniowe Adoracje Najświętszego Sakramentu, które prowadzą wspólnoty parafialne. Adorację rozpoczęła grupa czcicieli świętego Ojca Pio. Do kolejnych  zgłosili się : Apostolstwo Dobrej Śmierci, czciciele świętego Michała Archanioła, Bielanki, Kościół Domowy.

                  Rekolekcje Adwentowe, w dniach od 2 do 5 grudnia prowadził proboszcz parafii świętego Ojca Pio z Zagościńcu, a parafianie złożyli ofiary na budujący się kościół.

                  Od 10 do 17 grudnia w sklepach na terenie parafii prowadzona była zbiórka artykułów spożywczych dla potrzebujących w parafii. Członkowie parafialnej Caritas sprzedawali także świece wigilijne, z których część dochodu przeznaczono na paczki świąteczne.

               Jak każdego roku, 27 grudnia rozpoczęła się kolęda, a 31 grudnia nabożeństwem dziękczynno – błagalnym zakończono kolejny rok.
          Rok 2013

               Kolęda, czyli wizytacja duszpasterska trwała od 27 grudnia 2012r do 28 stycznia 2012r. Ofiary zebrane w czasie kolędy przeznaczone zostały na spłatę należności za prace na cmentarzu grzebalnym.

                Dnia 20 stycznia dzieci pod opieką pani Teresy Olechowskiej przygotowały kolędowanie przy żłobku i pożegnanie Dzieciątka Jezus. Jest to zwyczaj, który przypomina, że kończy się czas kolędowania, choinki i szopki w kościele.

               W środę 16 stycznia rozpoczął się kurs przygotowujący narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Każdego roku cykl dziesięciu nauk kończy się przed Niedzielą Palmową.

               Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu, czyli  szczególnego czasu w życiu parafii. W każdy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16.00 prowadzone są przez uczniów  pod opieką nauczycieli religii, natomiast o godzinie 17.00 prowadzą przedstawiciele grup działających przy parafii.
               W tym roku prowadzili je członkowie Róż Różańcowych, Legionu Maryi, Apostolstwa Dobrej Śmierci, czciciele Świętego Michała Archanioła i Świętego Ojca Pio oraz młodzież. Taki sposób odprawiania nabożeństwa staje sie tradycją parafii.

               Trzecia niedziela Wielkiego Postu to początek rekolekcji Wielkopostnych. Prowadził je ksiądz Piotr Krasuski – kapelan szpitala w Wołominie. Przed południem ksiądz Piotr głosił nauki dla uczniów szkół, natomiast po południu dla pozostałych parafian.

  

Parafianie mieli okazje posłuchać świadectwa życia zaproszonych przez niego gości : pana Henryka – niewidomego, który zachęcał do pokonywania trudności i oddawania cierpienia Chrystusowi oraz wrażliwości na potrzeby innych ludzi, a także pana Andrzeja – terapeuty, który przestrzegał,  szczególnie młodych przed niebezpieczeństwami współczesnego świata.                Uczniowie, dla pełniejszego przeżycia tych szczególnych dni wzięli udział w zbiórce artykułów spożywczych, na potrzeby parafialnej Caritas.

             Niedziela 17 marca – dzień podniosły, wzruszający i wyjątkowy. Msza święta o godzinie 10.00 odprawiona została w intencji dziękczynnej w 75 rocznicę urodzin księdza Proboszcza Zygmunta. Parafianie wypełnili świątynię, by dziękować księdzu, który powołał do życia parafię Duczki, wybudował kościół i spędził tutaj wszystkie te lata. Na zakończenie życzenia.
Pierwszy głos zabrał wikariusz – ksiądz Grzegorz, a po nim przedstawiciele władz  Gminy w osobie pana Dutkiewicza  i sołtysa Duczek – pana Melchera oraz wszystkich wspólnot pracujących w parafii. Życzenia składały Bielanki, Ministranci, młodzież, studenci i wszyscy parafianie odśpiewując Jubilatowi „ Życzymy, życzymy”.

 

 

 

Ksiądz Proboszcz dziękując za pamięć poprosił o modlitwę. Parafianie nie kryli wzruszenia.

Wielki Czwartek

 
Nowi ministranci:
Od lewej: Jan Suchocki, Jakub Joniak, Mikołaj Panufniuk, Jakub Suchocki, Jakub Rosik, Maciej Sosnowski, Arek Rakowski, Marcin Halber z opiekunem ks. Grzegorzem Mądrym.

Nawiedzenie parafii przez figurkę Matki Boskiej Loretańskiej.

 

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego