informacje - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
PIELGRZYMKI
PIELGRZYMKI -2017      PIELGRZYMKI DO
       MEDZIUGORJE  -


PROGRAM PIELGRZYMEK


Terminy pielgrzymek:


Koszt pielgrzymki 550 zł + 200 euro.

 

Kwotę 550 zł należy wpłacić co najmniej jeden miesiąc przed terminem wyjazdu euro w dniu wyjazdu.

W cenie pielgrzymki: przejazd autokarem, ubezpieczenie, sześć noclegów na miejscu, posiłki (śniadania i obiadokolacje),noclegi na trasie, opieka pilota i księdza.Pielgrzymkę organizuje:

WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ POKOJU

- Stowarzyszenie "Nadzieja"


 INFORMACJE:


 Anna i Robert Durmaj

tel:  22 837-22-89 lub 603 386 261

lub w każdy piątek w godz. 16:00-18:00 przy kancelarii parafialnej :

Parafia św. Józefa, ul. Deotymy 41 - WarszawaREKOLEKCJE
REKOLEKCJE
O. Adam Szustak

O. Augustyn Pelanowski
REKOLEKCJE
ZAPROSZENIA
ZAPRASZAMY

W niedzielę 12.11.2017 w kościele M.B Częstochowskiej w Wołominie będzie gościł ks. Jan Reczek, egzorcysta i rekolekcjonista, wieloletni opiekun Wspólnoty Miłosierdzia w Krakowie.

O godz. 15-tej odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne.

Program spotkania : koronka do Miłosierdzia Bożego, uwielbienie i oddanie się Panu Jezusowi jako jedynemu Zbawicielowi oraz dziękczynienie ze słowem poznania. Ks. Jan Reczek jest autorem znanej książki „To Jezus leczy złamanych na duchu” .

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie i czas łaski od Pana.


Ruch Odnowy w Duchu Świętym.

CIEKAWE WYDARZENIA

Wybieramy się z naszej parafii do granicy Polski na następujące wydarzenie:

http://www.rozaniecdogranic.pl/


Już z naszej parafii zapisało się 61 osób. Ale zapisy trwają dalej... :) 


Program wyjazdu jest następujący:

  • 6 października (piątek) - wyjazd ok godz.11 - 12 spod kościoła.
  • Po południu nawiedzenie ważnych miejsc w Lidzbarku Warmińskim.
  • Nocleg w domu pielgrzyma przy Sanktuarium w Świętej Lipce.
  • 7 października (sobota) msza święta o godz.11 w przygranicznym kościele stacyjnym w Węgielsztynie (miejscowość założona w 1406 r. przez Wielkiego Mistrza Krzyżackiego Ulryka von Jungingen)
  • godz. 14 - różaniec wspólnie odmawiany na granicy Polski
  • Powrót ok.godz.20 - 21. (Koszt ok.120 zł)

Zapraszamy.

KONFERENCJE

KONFERENCJE ZAWSZE AKTUALNE


O. ADAM SZUSTAK


REKOLEKCJE
KAZANIA ks. Piotra Pawlukiewicza

https://www.facebook.com


PSALMY (i inne)

LANGUSTA NA PALMIE


------------------------------------------------


Ks. Michał Olszewski SCJ


"do poczytania - do posłuchania - do spotkania."


Ks. Krzysztof Grzywocz


6 płyt CD - bezcenne.


"WARTOŚĆ CZŁOWIEKA"


O. Augustyn Pelanowski

ROZWAŻANIA

WARTO PRZECZYTAĆ

BĄDŹMY ŚWIADOMI WYBORÓW


Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica, wychowawcy i duszpasterza!1. Tytuł: Pułapka Gender - Karły kontra Orły - Wojna cywilizacji.

Autor: Marzena Nykiel

Wywiad z Marzeną Nykiel na temat książki.

"Gender - groźna kulturowa inwazja! Nie daj się ogłupiać! Podobno wszyscy mają już dość sporu o gender. Tak przynajmniej twierdzą media i propagatorzy tej nieznoszącej sprzeciwu ideologii.
Czy w świecie gender rzeczywiście jest jakiś postęp? Czy jest w nim jakakolwiek przyszłość? Próbuje nam się wmówić, że obyczajowe zmiany, których jesteśmy świadkami, to spontaniczny powiew ducha nowego pokolenia, które prze ku wolności.
....."
Marzena Nykiel2. Tytuł:  "Zmanipuluję cię kochanie"

 Autor: Robert Tekieli

"Jak człowiek może chcieć robić rzeczy, które go niszczą? Jak można skłonić wolną, stanowiącą o sobie osobę do krzywdzenia siebie? Pokazuję to poprzez autentyczne historie ludzkie. Bo inaczej trudno uwierzyć.
Sekty, grupy psychomanipulacyjne, subkultury, toksyczne style życia. O tym jest ta książka. O tym, jak stracić wolność na własne życzenie. Myśląc w dodatku, że przebywa się w sercu współczesnego świata. Modni niewolnicy."
(fragment książki)


3. Tytuł: "Wiara czyni cuda"
      Autor: Ks. Ireneusz Łukanowski SAC

"W książce tej ukazani są ludzie, którzy poprzez swoje doświadczenia życiowe, chorobę i cierpienie, odnaleźli przedziwną iskrę, która tliła się w ich duszy, a w końcu wybuchła wielkim płomieniem. Dzięki głębokiemu zrozumieniu celu cierpienia odnaleźli samego Boga, który nadał sens ich życiu. Bohaterowie tej książki, których tak boleśnie doświadczyło życie, poczuli ulgę i doznali pomocy, gdy z ufnością zwrócili się do Stwórcy. Zaufali Mu. I przekonali się, że warto."

Ks. I. Łukanowski


4. Tytuł: "Umieranie oŻywiające..."

     Autor:  Augustyn Pelanowski


"Nie ukrywamy, że przeczytanie tej książki wiąże się z pewnym ryzykiem. W jej tekście nie znajdziesz żadnych kompromisów, nie będziesz zastanawiał się nad słabościami innych, ani nikogo oceniał, porównywał ze sobą, ale cały czas słuchał jedynie tego, jaki to Ty jesteś...

Czy to wytrzymasz ? Czy jesteś gotowy, aby przez dwieście trzydzieści sześć stron - powoli, z chirurgiczną precyzją - odsłaniać przerażającą panoramę swojego wnętrza? Co więcej, jeżeli podążysz tą drogą, być może zawali się Twój dotychczasowy świat, wywróci się do góry nogami Twoja hierarchia wartości. Trzeba szalonej miłości, mocno zakorzenionej w Bogu, aby dobrowolnie wstąpić na krzyż swojego życia! Decyzja należy do Ciebie..."

Autor.

ŚWIADECTWA

LECH DOKOWICZ - świadectwo


polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy, dokumentalista.
W latach 1986-88 pracował jako oświetleniowiec w Bawarskiej Operze i Teatrze Narodowym w Monachium. W 1988 założył i do 1990 prowadził grupę teatralną Anton-Fingerle-Zentrum w Monachium. W latach 1991-94 był asystentem Chrisa Karpa, szwajcarskiego operatora filmowego. Od 1995 pracuje jako niezależny producent oraz operator filmowy. Produkował dla niemal wszystkich niemieckich stacji telewizyjnych: ARD, ZDF, PRO 7, BR, SAT 1, VIVA. Filmy dokumentalne, reportaże, seriale TV, (Wahre Wunder, Bully Hitparade, Comedy Factory, Sprechstunde bei dr. Frankenstein...). W 1999-2001 Chefoperator Media AG. Od 2001 produkcja filmów dokumentalnych dla polskiej telewizji Polsat a od 2006 produkcja i realizacja filmów dla TVP1 oraz TVP2. Kilkukrotnie nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie (2005, 2007, 2008 i 2010).
Jako operator i producent filmowy współtworzył niemiecką scenę techno. Porzucił działalność po tym, jak - według jego relacji - odkrył związki elity środowiska z praktykami okultystycznymi i satanistycznymi oraz ich podświadomym propagowaniem wśród uczestników imprez.


RADOSŁAW PAZURA - świadectwo


AKTOR


PATRYCJA HURLAK - świadectwo 


AKTORKA


ANNA GOLĘDZINOWSKA - świadectwo


była top modelka 


Obecnie mieszka w Medziugorje.ROBERT TEKIELI - świadectwo

(ur. 1961 w Krzepicach), publicysta, dziennikarz i animator kultury, znawca tematyki New Age i współczesnych zagrożeń duchowych, poeta.
Współzałożyciel niezależnego pisma literacko-artystycznego “bruLion”, którym kierował aż do rozwiązania w 1999. Zafascynowany ideologią New Age. Twierdził, że posiada zdolności paranolmane (uzdrawianie, słyszenie myśli innych ludzi, itp.).
Z czasem nawrócił się na katolicyzm. W latach 2005–2008 pracował w Radzie Programowej TVP, później jako członek rady programowej katolickiego Radia Józef. Do dziś prowadzi w nim cykliczne audycje “Encyklopedia New Age dla chrześcijan”, “2+2”, “Pocieszenie i strapienie”. Był również zastępcą redaktora naczelnego w tygodniku “Ozon”. Po jego upadku został prezesem spółki Media Dei, która zamierzała wydawać nowy tygodnik, kontynuujący linię “Ozonu”.
Felietonista “Gazety Polskiej”, redaktor strony internetowej NewAge.info.pl. Prowadzi także w TVP Info “Jarmark cudów”, program dotyczący zagrożeń duchowych.
Jako autor książek zajmuje się przede wszystkim współczesnymi zagrożeniami duchowymi, związanymi bezpośrednio lub pośrednio z ideologią New Age lub filozofią Wschodu: “Homeopatia” (2004), “Techno, aikido, amulety” (2004), “Harry Potter, Metoda Silvy, Tai Czi” (2004).

Współredaguje również “Leksykon zagrożeń duchowych”. W 2009 nakładem Wydawnictwa Misjonarzy Krwi Chrystusa ukazał się jego pierwszy tom, który dotyczy aikido oraz homeopatii.

Jest autorem tomiku poetyckiego “Nibyt” (1993).


ALICE RICE- świadectwo

Anne Rice (ur. 4 października 1941 w Nowym Orleanie jako Howard Allen O'Brien) – autorka głównie literatury grozy. Druga córka Irlandczyków, Katherine i Howarda O'Brienów. Autorka bestsellerowego cyklu Kroniki wampirów, który wywarł duży wpływ na subkulturę gotycką. Pisała także pod pseudonimami Anne Rampling oraz A.N. Roquelaure. Żona poety i malarza Stana Rice'a, matka pisarza Christophera Rice'a.

Autorka cyklu kronik o wampirach.


ŚWIADECTWA LUDZI

"ZWYKŁYCH"


http://www.deon.pl/religia/swiadectwa/CIEKAWE STRONY WWW

1.

HUMEN LIFE ITERNATIONAL POLSKA

------------------------------------------------------------


2.

www.pro-life.pl


------------------------------------------------------------


3.

Bierz czynny udział w życiu publicznym podpisując petycje on-line i bądź świadomym chrześcijaninem.

Możemy wpływać na naszą rzeczywistość.
http://citizengo.org/pl


------------------------------------------------------------

4.

CHROŃMY I BROŃMY NASZE DZIECI:


http://twojasprawa.org.pl/


--------------------------------------------

5.

STOP DEPRAWACJI
STOP DEPRAWACJI


www.stopdeprawacji.pl


--------------------------------------


6.


JAKIE FILMY I BAJKI POWINNO OGLĄDAĆ TWOJE DZIECKO !!!Filmy animowane dla dzieci


--------------------------------------------

7.


http://kibicujrodzinie.pl/EDUKACJA MEDIALNA


www.edukacjamedialna.pl
TELEWIZJA SALVE- DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ
TEMAT MIESIĄCA: 

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego